Get Adobe Flash player

Home

SZLACHETNA PACZKA 2016

Kolejny raz ZSOiP w Siennie włączyło się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wzorem ubiegłego roku, w tym także objęliśmy pomocą dwie rodziny z powiatu lipskiego. W akcję włączyły się wszystkie szkoły naszego Zespołu, od przedszkola po Szkołę Muzyczną. Koordynatorkami „Szlachetnej Paczki” na terenie szkoły były p. E. Lenart i R. Wosiek, współpracujące z wolontariuszkami z Drużyny Szlachetnej Paczki Rejonu Lipsko, a pomagały im samorządy uczniowskie. Przy pełnym wsparciu i zaangażowaniu dyrekcji szkoły przeprowadziliśmy zbiórkę, która okazała się  znaczącą pomocą materialną dla obu rodzin.

Przygotowane prezenty (dzięki bezinteresownej pomocy p. dyrektora Czesława Sieczki i p. Pawła Lenarta w dostarczeniu ich do Lipska) nasi podopieczni otrzymali podczas Wielkiego Finału w dniach 10-11 grudnia.

Cieszymy się, że dzieci i młodzież z ZSOiP okazują tak wielką wrażliwość i chęć pomocy ludziom w potrzebie. To wspaniałe, że dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkoły „nasze” rodziny mogły mieć choć trochę szczęśliwsze święta Bożego Narodzenia. Dar serca, przygotowany przez szkolną wspólnotę, został przyjęty z wdzięcznością, ale i niedowierzaniem, że zrealizowaliśmy nie tylko podstawowe potrzeby lecz także   wydawałoby się – nierealne  marzenia.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, przekazując jednocześnie naprawdę serdecznie podziękowania od obdarowanych rodzin.

 

E. Lenart, R. Wosiek